fotoğraf çektirmek için özel bir nedene gereksinim var mı ?

Cevap veriyorum, hayır yok :) İnsanın geçmişini hatırlaması için özel bir nedene gereksinim olabilir mi ? Fotoğraflar şu an bizim bugünümüz ama yarın geçmişimiz olacak. Sık sık hayatın içinde kaybettiğimiz kendimizi hatırlatan ise telefonumuzdaki, bilgisayar ekranımızdaki veya evin bir köşesinde duran çerçevedeki fotoğraflar.Bu hayatta var olduğumuz ve baktıkça mutlu olduğumuz anlar.Bir süredir çevremdekilerle paylaştığım bir konuydu fotoğraf çektirmek için özel bir nedene gereksinim olmadığı.İçinizden biri "Demet o zaman bize örneklerini göster." demedi ki :)  Deseydiniz belki hangi fotoğraftan başlayacağımı bilemeyebilirdim ama artık bu durum geçerli değil.Çünkü geçen hafta yaptığım fotoğraf çekimi size gösterebileceğim en güzel örnekleri ortaya çıkardı.

Zamanlama harikaydı.Bahar mevsiminin en güzel günlerinden biriydi.Yağmur ve rüzgardan önceki bir günü seçtim.Böylece çiçek açan ağaçların çiçekleri dökülmeden fotoğraf çekebilecektim.Hafif bir rüzgar vardı.Bu benim için dalgalanan saçlar demekti ki en sevdiğim durumlardan biri.Ilık bir hava vardı.Kısacası bir fotoğraf çekimi için isteyebileceğim her türlü durum bir aradaydı.Tabi Serenay'ı da unutmayayım.Sevgili arkadaşım böyle bir çekimde benim modelim oldu.Saçından makyajına, giyisilerinden takılarına kadar herşeyiyle tam zamanında çekim için hazırdı.Bu arada belirtmeden geçmeyeyim.Serenay genç bir tasarımcı ve kendine ait Nanay adında bir markası var. Tasarımlarına göz atmak isteyenlere duyururum.

İki saate yaklaşan fotoğraf çekimi  nasıl geçti anlamadık.Çokça güldüğümüz eğlenceli bir çekim oldu.Ortaya çıkan bazı fotoğrafları bu yazımda görebilirsiniz.Ben böyle bir fotoğraf çekimini, insanın kendi doğum gününde kendine hediye alması olarak görüyorum.Bu hayatta var olmamızdan sadece çevremizdekiler mi mutlu olmalı ? Bu hayatta var olduğumuz için önce kendimiz mutlu olmalıyız bence.Sence de öyle değil mi ?

 

 

Subscribe to our mailing list

* indicates required