top of page

güzel bir gün, bir sevgi hikayesi mektupları

Hayatta fotoğraflanmaya değer en güzel şey duygular bence. Birbirini hiç tanımayan iki insanı, bu denli birbirine bağlayan sihirli formül sevgi. İnsana kendinde varlığından habersiz olduğu yönlerini keşfettiren, hayatı daha anlamlı ve güzel kılan duygu. Sevgiyi sadece evlilik süreçlerinde değil, hayatın içinde herhangi bir döneminde fotoğraflamak istedim. Evlilik planları henüz yapılmamışken ya da evliliğin ilerleyen yıllarında "yok canım, artık bizden geçti" tarzı düşünceler ortaya çıktığında, çiftleri bir arada tutan duyguları ve yaşanmışlıkları bir sevgi hikayesi ile göstermek istedim.

Burcu ve Ender dört yıllık evliler ve bir buçuk yaşında bir kızları var. Onlarla oturup sohbet ettim. Aklımdaki düşünceyi paylaştım. Onların hoşuna gitti. Birbirlerine mektup yazmalarını, birbirlerine karşı hissettiklerini ve hikayelerini anlatmalarını istedim. Burcu'nun yüzü düşünceli göründü. Bana "Ama bizim hikayemiz bilindik diğer hikayeler gibi değil." dedi. Bir aylık bir flört döneminden sonra ayrıldıklarını ve bir süre sonra tekrar bir araya geldiklerini anlattı. Ona gülümseyerek baktım. Hayat bizi ne çok şartlandırıyor değil mi ? Bize anlatılanlar veya ekranlarda gösterilenler gibi olmadığı için sahip olduğumuz güzel hikayelerimizin değerini farkedemeyebiliyoruz. Burcu'ya hikayelerini çok sevdiğimi ve bilindik hikayeler gibi olmamasının onu daha özel yaptığını söyledim.

Mektupları yazarken birbirlerine göstermemelerini istedim. Bu mektupları fotoğraf çekiminde birbirlerine okumalarını ve o sırada verdikleri doğal tepkilerini fotoğraflamak istediğimi söyledim. Ender mektubu yazarken biraz zorlandı :)

mektup

mektup

Ve ortaya bu güzel kayıt çıktı.

İyi seyirler ;)

0 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page