top of page

Yirmibir Metrekare Butik ya da Elçin Aksoy Hacıbaba

demet-argun-yirmibir-metrekare-butik-1

demet-argun-yirmibir-metrekare-butik-1

Bir yer düşünün, sadece yirmi bir metrekare. Ufacık değil mi ? Ama bu ufacık mekan içine birşeyler eklendikçe büyüyor sanki. Ne zaman gitsem Elçin içine bir raf, aynalı bir masa ya da koltuk eklemiş oluyor. Mekanın daha sıkışık hale gelmesini beklerken daha ferah bir görünüm alıyor. Sanırım bu Elçin'in konumlandırma başarısı.

Elçin ile yaklaşık dört yıl önce tanıştım. Limon sarısı saçlı kızının hayata gözlerini açtığı özel anlarda yanındaydım. İçtenliği, sıcak yaklaşımları ve ilginç kişiliği nedeni ile arkadaşlarımdan biri oldu. Onunla laflamayı ve minicik butiğini (kendi deyimiyle "elbise dükkanı") karıştırmayı seviyorum. Şöyle bir dönüp baktığımda en severek giydiğim giyisiler onun dükkanından aldıklarım.

demet-argun-yirmibir-metrekare-butik-2

demet-argun-yirmibir-metrekare-butik-2

demet-argun-yirmibir-metrekare-butik-3

demet-argun-yirmibir-metrekare-butik-3

demet-argun-yirmibir-metrekare-butik-4

demet-argun-yirmibir-metrekare-butik-4

demet-argun-yirmibir-metrekare-butik-5

demet-argun-yirmibir-metrekare-butik-5

Elçin diğer pek çok butiğin aksine Yirmibir Metrekare Butik için farklı bir yöntemle ürün gamını oluşturuyor. Dükkanına ürün seçerken kendi zevkine ve tarzına göre ürünler seçiyor. Dolayısıyla müşterileri (ya da arkadaşları demeliyim belki de) aynı tarza sahip insanlar oluyor. İnsan daha fazla ne isteyebilir ki. Kendi beğenilerine sahip biri ile vakit geçirmek, Elçin'in ikram ettiği kahveyi içip laflamak alışverişi daha keyifli hale getiriyor. Artık donuk yüzlerin olduğu mağazalara pek gitmez oldum diyebilirim.

demet-argun-yirmibir-metrekare-butik-6

demet-argun-yirmibir-metrekare-butik-6

Elçin dükkanı için ürün seçerken her birini kendi üzerinde tek tek deniyormuş. Bunu ilginç bir şekilde öğrendim. Dükkanında askıdaki bir elbisenin üzerimde nasıl duracağını aklımda canlandırmaya çalıştım ve bir sonraki elbiseye geçtim. Elçin geçtiğim elbiseyi alıp kendi giyisilerinin üzerinde deneyerek bana gösterdi :) İlk önce biraz garip geldi bu durum ama elbiseyi onun üzerinde görünce ne kadar yakışabileceğini anlamış oldum. Kendisi seçerken denediği için askı yerine insanın üzerinde nasıl durduğunu biliyordu.

Bloğumda kendime ve sevdiğim şeylere dair paylaşımlarda bulunuyorum. Yirmibir Metrekare Butik bunlardan bir tanesi. Bir göz atın derim ;)

0 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page